ul. Franciszkańska 8, 41-819 Zabrze
+48 787 650 862
kontakt@fizjoactivum.pl

O mnie

Joanna Ibrom
Fizjoterapeuta w Zabrzu

Jestem Magistrem fizjoterapii, absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuję się w rehabilitacji osób dorosłych, a także profilaktyce kontuzji oraz regeneracji sportowców. Uczestniczyłam w prestiżowych kursach i szkoleniach z zakresu fizjoterapii:

– „Fascial distortion model (FDM)” organizowanego przez International Academy of Manual Medicine,
– „Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation (IASTM)” organizowanego przez REHAINTEGRO,
–  a także kinesiotapingu czy wad postawy w fizjoterapii sportowej.
Indywidualnie współpracuję ze sportowcami, m.in. piłkarzami (w każdym przedziale wiekowym), biegaczami, zawodowymi tancerzami oraz pływakami.

Poza FizjoActivum pracuję jako fizjoterapeuta w klubie piłkarskim MKS Zaborze Zabrze. Współpracowałam również z Football Training Center w Zabrzu.

Dlaczego lubię swoją pracę? 3 powody!

1. Jest to praca fizyczna, nie muszę siedzieć przed biurkiem!

Należę do osób bardzo aktywnych i gdyby ktoś kazał mi x godzin spędzić w jednej pozycji chyba bym oszałała. Praca fizjoterapeuty daje mi możliwość ciągłego poruszania się.

2. Nie ma monotonii!

– Każdy pacjent, każda godzina pracy to inny przypadek, inna historia;
– To nie jest praca w której przez 8 godzin robię jedną rzecz. Tutaj co godzinę, totalnie może zmieniać się moje działanie – w jednym przypadku mogę pracować nad bólem kręgosłupa, by za chwilę przeprowadzać ćwiczenia po rekonstrukcji więzadeł, a za chwilę pracować nad ruchomością nadgarstka. Tu ciągle dzieje się coś nowego! 

3. Kontakt z ludźmi, rozmowy z nimi – ich opowieści i historie!

Bardzo lubię rozmawiać z moim pacjentami. Często rozmawiamy o ich lub mojej pracy, swoich pasjach i hobby. Ja robię swoję, ale dodatkowo słuchanie każdej z takich historii i opowieści to również fajnie spędzony czas. Wiadomo, są też tacy, którzy wolą milczeć, ale takich osób jest zdecydowanie mniej.

Joanna Ibrom - powody

Skontaktuj się w sprawie wizyty!

+48 787 650 862E-mail

Sport
Wielka pasja

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, biegaczką i wielką pasjonatką sportu. Współtworzę portal na Facebooku  KajBiegniesz? Na swoim koncie mam ukończonych ponad 80 oficjalnych biegów ulicznych w Polsce i za granicą.

Zdobyłam Koronę Maratonów Polskich (2018 rok) oraz Koronę Półmaratonów Polskich (2015 rok).